3.1 C
Brno
Pondělí, 22 dubna, 2024
DomůRady a NávodyU svého párty stanu nepodceňte detaily: Záleží i na zipech

U svého párty stanu nepodceňte detaily: Záleží i na zipech

Date:

Nenechte si ujít

Jak na plánování důchodu pro OSVČ

Pro OSVČ je plánování důchodu nezbytnou investicí do vlastní...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Co všechno obnáší vyřízení hypotéky a jak dlouho celý proces trvá?

Pokud se chystáte koupit nemovitost a potřebujete vyřešit její...

Špičkové technologie, perfektní fotografie. Takové je nové vivo X100 Pro

Společnost vivo se chystá uvést na trh další průlom...
- Komerční sdělení -časopis

O kvalitě párty stanu rozhodují zdánlivé detaily. Čeho byste si měli konkrétně všimnout v opláštění stanu?

Kvalita se ukrývá v detailech

Ať už se jedná o výstavní skládací stany nebo o „běžný“ zahradní stan, prioritou by měla být kvalita. Jednou ze zásadních podmínek dlouhé životnosti celého párty stanu je střih opláštění. Nezbytné je totiž především perfektní vypnutí střešní plachty.

O této otázce se přitom rozhoduje již ve výrobě. Nebude-li opláštění dobře ušité, není možno jej ani adekvátně správně vypnout. To vede k vytvoření charakteristických „jezírek“ ve střeše stanu, kdy voda správně a přirozeně neodtéká z konstrukce pryč.

Což přináší nadměrnou zátěž, kterou stan v čase nevyhnutelně nevydrží a zhroutí se. To přitom platí i u profi nůžkových stanů. Špatně vypnutý stan navíc nemůže adekvátně odolávat větru, a to ani tehdy, je-li správně ukotven pomocí hřebů nebo závaží ke stanům. A kromě toho samozřejmě ani nevypadá tak dobře, jak od něj budete očekávat.

Konstrukční zpracování může ukrývat i celou řadu dalších drobných úskalí. Povšimněte si také detailů, jako jsou zipy. Vzájemné propojení bočních stěn party stanů může být řešeno buď pomocí zipů nebo pomocí suchých zipů. Primárně jde o estetiku, spojení pomocí zipů působí vzhledněji.

Zipy se taktéž dodávají v různých velikostech a v odlišném materiálovém provedení. Platí zde jednoduchá zásada, že čím jsou zipy větší a mohutnější, tím je delší jejich životnost. Jednoduše zvládnou více cyklů.

Proč záleží i na zipech

Za kvalitní lze považovat takový zip, který disponuje větší šířkou článků. Z hlediska materiálu je možno doporučit primárně plastové zipy, u nichž nehrozí zrezavění. Kov z těchto důvodů není příliš vhodný.

Jednoznačně má smysl se na kvalitu zipu zaměřit, neboť ovlivní celkovou životnost stanu. Především se pozná kvalita zipů ve větru. Pokud zjistíte, že v tomto směru si výrobce nedal záležet, můžete dokonce o svůj stan i přijít. Nekvalitní levný zip dokáže v případě větrného počasí zničit celé, podstatně dražší, opláštění.

Suché zipy jsou používány k připevnění bočního opláštění ke střeše, k zajištění bočních plachet k noze party stanu a k uchycení střechy ke konstrukci party stanu.

Primárním parametrem je šířka. Důležité je ale i to, jakou mají suché zipy přilnavost a jak kvalitně jsou přišity k opláštění nůžkového party stanu. Nekvalitní provedení pocítíte opět především ve větrném počasí a v potenciálním riziku zničení celého stanu.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek