3.1 C
Brno
Pondělí, 22 dubna, 2024
DomůFinanceHackeři prý ukradli ze zkrachovalé burzy FTX kryptoměny v hodnotě 415 milionů...

Hackeři prý ukradli ze zkrachovalé burzy FTX kryptoměny v hodnotě 415 milionů dolarů

Date:

Nenechte si ujít

Jak na plánování důchodu pro OSVČ

Pro OSVČ je plánování důchodu nezbytnou investicí do vlastní...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Co všechno obnáší vyřízení hypotéky a jak dlouho celý proces trvá?

Pokud se chystáte koupit nemovitost a potřebujete vyřešit její...

Špičkové technologie, perfektní fotografie. Takové je nové vivo X100 Pro

Společnost vivo se chystá uvést na trh další průlom...
- Komerční sdělení -časopis

Bývalé vedení FTX čelí vyšetřování i dlouholetým trestům ve vězení.

Zkrachovaná kryptoburza FTX oznámila, že její hackeři ukradli kryptoměny v hodnotě přibližně 415 milionů dolarů, informuje BBC.

Z mezinárodní burzy společnosti bylo odcizeno přibližně 323 milionů dolarů a z platformy v USA 90 milionů dolarů. Podle generálního ředitele FTX Johna J. Raya III. se to všechno děje od vyhlášení konkurzu.

Samotný Bankman-Fried je obviněn z krádeže miliard dolarů od uživatelů FTX na zaplacení dluhů jiné své společnosti, Alameda Research. Zatím se však k obviněním z podvodu nepřiznal, připomíná BBC.

V kybernetických útocích i ochraně je AI využívána již od začátku. Novou kapitolu však otevírají aplikace, které umí napsat text na objednávku. Třeba takový dokonalý spear-phishingový e-mail. Ať už se jedná o romantický mail nebo výzvu pro admina k aktualizaci. Bezpečnostní profesionálové charakterizují trend v kyberbezpečnosti pro rok 2023 takto – více útoků, více umělé inteligence a ještě větší rychlost.

Miliony botů denně prohledávají internet, aby našli zapomenuté a nezaplátané zranitelnosti a aby je aktéři hrozeb mohli využít. Zastaralé síťové protokoly, hardware a firmware jsou potenciálním zdrojem skrytých zranitelností, které slouží jako vektory útoků. Trendem v kyberbezpečnosti v roce 2023 zůstává vysoká četnost útoků, využívání umělé inteligence, zrychlení – a fakt, že vše se vším souvisí.

Předpokládá se, že letos bude do internetu připojeno přes 43 miliard zařízení počínaje spotřební elektronikou a konče zdravotnictvím či energetickými sítěmi. Budou generovat, sdílet, shromažďovat a využívat data všemi způsoby. Všechny jsou lákavé a křupavé cíle. Prohlédněte si klíčové oblasti v kyberbezpečnosti pro rok 2023. Čeká nás více útoků, umělá inteligence ve službách zločinu a zrychlení.

Neexistuje na světě organizace, která je zcela imunní vůči nebezpečným ransomwarovým hrozbám. V roce 2021 se ransomwarový útok udál každých 11 sekund, v roce 2031 se očekává útok každé dvě sekundy. Analytici a bezpečnostní profesionálové shrnuli klíčové oblasti v kyberbezpečnosti pro rok 2023 takto – více útoků, umělá inteligence a zrychlení.
Chcete vědět víc? Prohlédněte si nejnovější bezpečnostní report
Minulý týden společnost u soudu oznámila, že se jí podařilo získat zpět majetek v hodnotě více než 5 miliard USD.

V úterý poskytla FTX další podrobnosti a uvedla, že získala zpět 1,7 miliardy USD v hotovosti, 3,5 miliardy USD v tzv. hotovosti. likvidní kryptoměny a 300 milionů USD v likvidních cenných papírech. Ve financích pojem „likvidní“ znamená, že aktivum lze snadno přeměnit na hotovost, aniž by to ovlivnilo jeho hodnotu.

Od ocenění na 32 miliard dolarů po bankrot
Společnost FTX, která byla před rokem oceněna na 32 miliard USD, požádala 11. listopadu 2022 o ochranu před bankrotem. Odhaduje se, že v jejím držení chybí více než 8 miliard USD finančních prostředků klientů.

Bankman-Fried, který v roce 2019 spoluzakládal FTX, byl jednou z nejvýznamnějších postav v kryptografickém průmyslu a stal se známým díky svým politickým konexiím, podpoře celebrit a záchraně jiných společností v nesnázích.

Nakonec byl zatčen v prosinci na Bahamách, kde žil a kde měla FTX sídlo. Později byl vydán do Spojených států a propuštěn na kauci 250 milionů dolarů.

Podmínky propuštění na kauci vyžadují, aby nosil elektronický monitorovací náramek a zůstal většinou v kalifornském domě svých rodičů, profesorů práva ze Stanfordovy univerzity.

Na tiskové konferenci minulý měsíc federální prokurátoři nekompromisně tvrdili, že krach platformy byl důsledkem „úmyslného podvodu“. Vznesli osm obvinění včetně praní špinavých peněz a porušení pravidel financování kampaně. Žalobu na Bankman-Frieda, resp. FTX podali i finanční regulační orgány.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek