3.1 C
Brno
Pondělí, 22 dubna, 2024
DomůRady a NávodyMáte starší byt? Poradíme, jak jej stylově předělat!

Máte starší byt? Poradíme, jak jej stylově předělat!

Date:

Nenechte si ujít

Jak na plánování důchodu pro OSVČ

Pro OSVČ je plánování důchodu nezbytnou investicí do vlastní...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Co všechno obnáší vyřízení hypotéky a jak dlouho celý proces trvá?

Pokud se chystáte koupit nemovitost a potřebujete vyřešit její...

Špičkové technologie, perfektní fotografie. Takové je nové vivo X100 Pro

Společnost vivo se chystá uvést na trh další průlom...
- Komerční sdělení -časopis

Proč zakrývat trámové stopy s podhledy či ničit původní cihlovou zeď omítkami? Nechte prostor vypovědět svůj příběh. Jeho vyzařování vytvoří to pravé teplo domova. Pokud se jen z poloviny pokusíte o jeho zachování, získáte dvakrát více než při renovaci. Takový prostor můžete pojmout dvěma způsoby, tradičním a moderním.

Tradičnost
Tmavé zemité odstíny
Při výběru ale nezapomínejte, čím sytější odstín, tím méně světla. Proto silnějších tónů využíváme převážně v prostorách relaxačního charakteru, nikdy ne pracovního. Vhodné jsou obývací pokoj, jídelna. Pokud si představíte krbovou stěnu z cihel, trámový strop, dřevěný nábytek z masivu, textilie s drobným vzorem, kované doplňky, pocítíte harmonii venkově.

Přírodní materiály
Dřevo, kámen, textil, železo.
Dřevěná podlaha z masivního dubu nebo buku – teplá podlaha, vhodná do ložnic, pracoven, knihoven. Všude tam, kde se vám při zútulňování bude hodit koberec. Naopak kamenná podlaha – studená, navrhovaná do síní, vstupních hal, kuchyní, místností s přechodem do exteriéru. Vhodná svou údržbou a trvanlivostí. U textilií upusťte uzdu fantazii, může kombinovat vzory i barevnost. Jedná se o dosažení neformálnosti, a ne dokonalé přesnosti. Je jedno jestli to budou páskavé, květované, nebo čtvercové motivy, držte se pouze zásady „přírodní tkaniny“ bavlna, len, kůže.

Ozdobnost
Jednotlivé doplňky jsou ve formě kovových rustikálních nožiček, klik, svícnů. Ale mohou to být i porcelánové vázy, kukačkové hodiny, sušící se svazky bylinek či množství fotografií. Výběr jednotlivých drobností závisí na tom, zda se chcete přiblížit atmosféře venkově, chalupy či hospodářství. Chcete-li se ale vyhnout prostoru vyvolávajícímu dojem zašlých časů, nemusíte investovat do stavebních rekonstrukcí. Stačí změnit jen pár detailů, trochu ubrat u doplňků a hotovo.

Modernost
Světlejší odstíny
Tady platí opačné pravidlo, čím světlejší barva tím modernější bydlení. Pokud se nejedná o novostavbu, přijdete určitě do kontaktu s ne dokonale rovnými stěnami. V tradičním stylu je to výhoda, při modernizaci hrozí problém. Pokud ale použijete správnou strukturální úpravu omítky, můžete ji i podsvítit a výhoda je na vaší straně.

Materiál
Přírodní materiály jako dřevo nebo kámen určitě ponechte, ke změně dojde při využití skla a oceli. Vysokoleštěné povrchy nábytku, prosklený stůl, kůže namísto čalounění – toto vše můžete použít. Jednoduchost nábytku zkuste doplnit textiliemi, polštářky, fotografiemi, knihami, kovanou či textilní lampou, starým nástěnným zrcadlem a proutěným košem.

Dokonce ani solitérní nábytek nezapadne prachem. Vše ale musí podléhat barevnému sladění. Využijte maximálně tří odstínů, čtvrtým může být kontrastní prvek. Uberte také v hustotě a podrobnosti vzorů, místnost tak začne více dýchat a dojde k optickému zvětšení. Nepokoušejte se zakrýt osobitost vašeho domova, nebourejte jeho charakter, stačí si jen trochu pohrát a získáte to po čem tak toužíte.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek