3.1 C
Brno
Pondělí, 22 dubna, 2024
DomůZ radniceNejvětším rizikem pro podnikání jsou nadále kybernetické útoky, ukázal průzkum

Největším rizikem pro podnikání jsou nadále kybernetické útoky, ukázal průzkum

Date:

Nenechte si ujít

Jak na plánování důchodu pro OSVČ

Pro OSVČ je plánování důchodu nezbytnou investicí do vlastní...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Co všechno obnáší vyřízení hypotéky a jak dlouho celý proces trvá?

Pokud se chystáte koupit nemovitost a potřebujete vyřešit její...

Špičkové technologie, perfektní fotografie. Takové je nové vivo X100 Pro

Společnost vivo se chystá uvést na trh další průlom...
- Komerční sdělení -časopis

Průměrné náklady na únik údajů jsou na historickém maximu.

Kybernetické útoky a přerušení provozu již druhý rok po sobě způsobují firmám po celém světě největší obavy. Letošními skokany v žebříčku globálních rizik jsou však makroekonomický vývoj (posun z 10. na 3. místo) a vliv energetické krize (nové riziko na 4. příčce).

Vyplývá to z 12. žebříčku největších rizik podnikání, který z názorů 2712 rizikových expertů z 94 zemí připravila Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS), patřící pod mezinárodní pojišťovací skupinu Allianz Group.

Průměrné náklady na únik údajů jsou na historickém maximu
Kybernetické incidenty, jako jsou výpadky IT, ransomwarové útoky nebo úniky údajů, jsou druhým rokem po sobě celosvětově nejvýznamnějším rizikem. Obává se ho 34 % respondentů průzkumu. Průměrné náklady na únik údajů jsou podle Allianzu na historickém maximu 4,35 milionu amerických dolarů a očekává se, že v roce 2023 překročí částku 5 milionů USD.

V první trojce největších rizik následují obavy z přerušení provozu (34 % dotázaných) az makroekonomického vývoje (25 % respondentů). Energetická krize se poprvé objevila vysoko v žebříčku, a to na 4. místě. Obává se jí 22 % dotázaných v průzkumu.

Pro podniky v mnoha zemích začíná podle dokumentu další rok zvýšených rizik přerušení provozu, protože mnohé obchodní modely jsou náchylné k náhlým změnám, které následně ovlivňují zisky a výnosy. Možná globální recese je dalším pravděpodobným zdrojem narušení, s potenciálem selhání dodavatele a platební neschopnosti, což je problém zejména pro společnosti s jedním nebo omezeným počtem kritických dodavatelů. Allianz předpovídá v letošním roce celosvětový růst insolvencí o 19 % a recesi v Evropě a USA.

„Rok 2023 bude náročným rokem. Přesto není důvod k zoufalství. Za prvé, obrat v úrokových sazbách pomáhá v neposlední řadě milionům střadatelů. Důsledky nad rámec očekávané recese v roce 2023 jsou již nyní jasné – nucená transformace ekonomiky směrem k dekarbonizaci, jakož i zvýšená informovanost o rizicích a posílení sociální a ekonomické odolnosti,“ dodal hlavní ekonom pojišťovací skupiny Ludovic Subran.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek