24.5 C
Brno
Pondělí, 15 července, 2024
DomůBydleníJak vylepšit vzhled interiéru?

Jak vylepšit vzhled interiéru?

Date:

Nenechte si ujít

Jak se zorientovat v půjčkách a vyhnout se jejich nástrahám

Potřeba finančního krytí může nastat u každého. Ať už...

Kupte stylové, dostupné vivo V40 SE a vyhrajte zájezd na zápas Česka na EURO

Společnost vivo uvedla na trh stylovou a dostupnou novinku...

Jak na plánování důchodu pro OSVČ

Pro OSVČ je plánování důchodu nezbytnou investicí do vlastní...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...
- Komerční sdělení -časopis

Současné trendy mluví jasně. V moderním interiéru vládne soulad barev, ale také soulad vzorů.

Místnost by měla působit uceleným dojmem, ale přesto nepřeplněná dominantními prvky, které by se vzájemně bily. Pokud vytváříte nový interiér, renovujete ten původní nebo uvažujete, jak byste mohli současný interiér vylepšit, v tomto článku vám přinášíme několik tipů, které vám pomohou vylepšit celkový vzhled. Ano, řeč bude o stěnách a nejnovějších trendech v jejich dekorování. Ukážeme vám tapety na zeď z nejnovějších kolekcí.

Tapety pr clanek
Profesionální designéři vědí, jak důležitým prvkem jsou právě stěny. Proto se odklánějí od původního přístupu, kdy se stěny dekorovaly malbami nebo pouze malovaly jednobarevným nátěrem. Pro tapety jsou typické vzory a různorodé materiály, které se liší povrchovou úpravou. Právě díky ní mohou například vytvořit na stěně plastický efekt nebo kombinovat kontrast lesklé a matné úpravy.

„Díky změně v technologii výroby tapet, si tapetování získává opět mnoho příznivců. Vliesové tapety mají podklad z netkaného vlákna, díky kterému se tapety lepí přímo na zeď, a pokud Vás jejich vzhled omrzí, jednoduše je bez problémů sundáte. Tím pádem se vyhnete škrábání a zdlouhavému odstraňování.“ Tomáš Chvastek, tapety-folie.sk

Tapety pr clanek
Při změně je třeba si uvědomit, jak je pokoj zařízen. Ať už je moderní, stroze funkcionalistická nebo rustikální, stále platí stejná pravidla. Barvu vzoru volíme tak, aby ladil s nábytkem a doplňky v interiéru.

Mezi základní pravidla patří:
do tmavého a málo prosvětleného prostoru volíme světlé tóny
stejně tak i do malých prostor je vhodné, aby převažovaly světlé barvy, jednu zeď můžeme dekorovat sytou barvou
krátké nebo vysoké pokoje rozšíříme horizontálně nalepenými pruhy
nízké a dlouhé pokoje opticky „osvěžíme“ vertikálně nalepenými pruhy
V současnosti existuje nespočet vzorů, barevných odstínů a materiálových úprav tapet. I tapřík tomu, pokud máte konkrétní představu, není vzorů, tvarů, odstínů a barev nikdy dost. Naštěstí nejsme odkázáni jen na baumarkty, hobbymarkety a papírnictví, ale tapety můžeme velmi snadno a rychle vybírat i on-line v e-shopech. Tapety na stěnách jsou trendem, který se vrátil v plné síle a získává si přízeň ve velkém množství interiérů.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek